ВИДЕО | Миовски го постигна 12. гол сезонава, Aбердин повторно поразен

Бојан Миовски му даде два гола на Хиберниан/фото: afc.co.uk

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски по пауза од три натпревар постигна гол за Абердин во натпреварот во кој неговиот тим беше поразен од Сент Мирен со 3:1.

Абердин по поразот од 6:0 против Хиберниан го смени тренерот, но и денес поразите продолжија. Клучниот момент за поразот веројатно беше седмата минута кога тимот на Миовски остана со играч помалку.

Миовски успеа да се запише во листата на стрелци во 74. минута кога изедначи на 1:1. Сепак, до крајот на средбата Абердин прими уште два гола.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот