ВИДЕО: Милвоки победува и без Јанис

Крис Мидлтон беше најдобар кај Милвоки/ фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Шампионот Милвоки бакс на домашен терен го совлада Сакраменто кингс со 133:127 и тоа беа помошта на првата ѕвезда, Јанис Адетокумпо и на центарот Брул Лопез.

Милвоки до победата ги предводеше Крис Мидлтон со 34 поени, а Џру Холидеј даде 26 поени. Кај Сакраменто се истакнаа Барнс со 29 поени и Халибартон кој имаше дабл-дабл од 24 поени и 12 асистенции.


Феникс санс дојде до 36 победа сезонава откако славеше со 113:103 над Индијана пејсерс, додека Кливленд со 94:87 го победи тимот на Оклахома сити тандерс.

Видео на денот