16 C
Скопје

ВИДЕО: Милан го освои Рим, „росонерите“ не се откажуваат од Скудетото

Вечерва во дербито на „Олимпико“ во Рим екипата на Милан со резултат 1:2 успеа да ја совлада Рома во рамките од 24 коло во Серија А.

Пред крајот на првото полувреме „росонерите“ стекнаа предност со погодокот на Кесје кој беше прецизен од белата точка.

На стартот од вториот римската „волчица“ израмни благодарение на голот на Верету по додавањето на Спинацола.

Осум минути подоцна Милан дојде до три важни бода со голот на Ребиќ, негов вкупно петти сезонава во шампионатот. На табелата Милан е втората позиција со 52 бодови, четири помалку од водечкиот Интер.

Да додадеме уште дека Наполи на домашен терен го совлада Беневенто со 2:0, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас за клубот од Неапол настапи од 82 минута како замена за Мертенс.

ВИДЕО: Несторовски е херојот на Удинезе, стрелаше за триумф над Фиорентина!

Прочитајте и...  Трагедија во Хрватска, почина 24-годишен фудбалер

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар