18.8 C
Скопје

ВИДЕО: Мила Кунис е зависничка од хероин во новиот филм „Four Good Days“

Холивудската актерка Мила Кунис целосно се промени за новата улога и подготвено го покажа својот талент во претстојниот филм „Four Good Days“, чиј трејлер штотуку е објавен.

Поранешната ѕвезда на „Весели седумдесети“, ќе ја игра Моли, млада жена која се бори со зависноста од хероин и која ја моли својата мајка, Деб, да и помогне. Деб ќе ја игра познатата Глен Клоус, која неодамна по осми пат беше номинирана за Оскар. Во филмот мајката и ќерката ќе ги преживеат четирите најтешки денови од својот живот.

Кунис, која главно игра во комедии, е непрепознатлива во трејлерот за оваа драма. Косата и е избледена со долги црни израстоци, а лицето и е пропаднато и прекриено со акни.

„Ќе ти го кажам ова во бројки, Моли. Зависниците од опоиди и се враќаат на дрогата во 97 проценти од случаите“, вели докторот во овој трејлер пред Моли и нејзината мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Four Good Days (@fourgooddays)


Докторот понатака вели како Моли, која и сама има мали деца, пробала да ја остави дрогата 15 пати досега. Тој и нуди на Моли лек кој ќе ја спречи да почувствува задоволство кога ќе земе хероин.

„Дали тоа е безбедно“, прашува Моли.

„Се шегуваш? Дали твоето тело одеднаш стана храм“, саркастично и одговара Деб.

Со цел да биде соодветен кандидат за земање на лекот, Моли мора да биде чиста во наредните четири дена, а тоа воопшто не е лесно.

Филмот „Four Good Days“ е базиран на вистинската приказна на Ели Саслоу, добитничка на Пулицер. Саслоу е една од сценаристите на филмот.

Овој филм во кината ќе се најде на 30 април.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар