8 C
Скопје

ВИДЕО | Мијалков – човекот од сенка што земјотресно ги стресе столбовите на државата, разговор со новинарот Љупчо Поповски

Со Мијалков не е поврзан само случајот Таргет – Тврдина, туку и врските кои со години тој ги имаше уште од времето кога беше шеф на военото разузнавање во Владата на Георгиевски.

-Тој е дел од мрежата на политиката во Македонија. На било кој начин некој може да го омаловажува или фали до бескрај, но тој е фактор во Македонија. И доколку Владата, МВР, правосудните органи не успеаја да го обезбедат, мислам дека овој викенд ние можеби ќе зборувавме за оставка на Владата. Ова што го направи очигледно беше да се спаси целата Влада. Уште еден таков дебакл како оној со Груевски ќе беше неиздржлив. И по тоа се гледа дека Мијалков надвор од бизнис империјата, неговото влијание мора да го цениме како влијание врз општествените настани, изјави во Утрински брифинг новинарот Љупчо Поповски.

Прочитајте и...  Убиство во Струга, маж си ја усмртил сопругата

Целата анализа со Поповски погледнете ја во видеото:

 

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар