ВИДЕО: Медведев без загубен сет до меч против Надал!

И во третиот натпревар од групата „А“ триумфираше Данил Медведев и со максимален учинок влегува во полуфиналните борби на Завршниот АТП турнир во Лондон.

Вечерва рускиот натпреварувач со резултат 2:0 славеше против Диего Шварцман во сетови 6:3 и 6:3 за еден час и 15 минути игра.

Претходно Медведев со 2:0 беше подобар и од првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ и Александар Зверев.

Така, без загубен сет на турнирот в сабота од 21.00 часот ќе го пречека Рафаел Надал од Шпанија.

Прочитајте и...  Биелса го фали „оскаровецот“ Алиоски: Џани игра со огромна страст

Претходно од 15.00 часот во првата полуфинална пресметка Ѓоковиќ ќе игра против Доминик Тим (Австрија).

ВИДЕО: Ѓоковиќ е последниот полуфиналист во Лондон!

Поврзани вести

АБА Лига: Црвена звезда го доби неизвесното вечно дерби со Партизан

Слободен печат

Саутемптон ја испушти победата против Вулверхемптон

Слободен печат

Лејкерси имаат пеколен план, идното лето доаѓа Јанис

Слободен печат

ВИДЕО: Сите одбрани на Митревски со кои ги излуде ракометарите на Спортинг

Слободен печат

Гвардиола ја означи првата мета во преодниот рок, и не е Меси

Слободен печат

Двојаковски нов кошаркар на Академија ФМП

Слободен печат

Остави Коментар