ВИДЕО: Масовна тепачка во средно училиште во Охајо, неколку лица се избодени со нож

Масовна тепачка во средно училиште во Охајо / Фото: Принтскрин, Твитер

Неколку луѓе беа избодени со нож, а најмалку едно заврши во болница по масовната тепачка што се случи денеска во средното училиште Вестленд во Охајо.

в

Полициските сили интервенираа во средното училиште Вестленд и уапсија неколку лица во средата наутро, објави канцеларијата на шерифот во округот Френклин. Полицијата реагираше на пријавата за тепачка во која учествувала „голема група“.

– Инцидентот брзо беше ставен под контрола и училиштето сега е безбедно – објавено е преку Твитер профилот на канцеларијата на шерифот во Френклин, Охајо.

Извор: Диспеч

Видео на денот