ВИДЕО | Масакр врз цивили во Запорожје: Украинците ги обвинија Русите дека стојат врз нападот

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите роднини од териториите под руска окупација. At least 23 people were … Продолжи со читање ВИДЕО | Масакр врз цивили во Запорожје: Украинците ги обвинија Русите дека стојат врз нападот