ВИДЕО | Максим Димитриевски слави: Готови се!

Максим Димитриевски
Максим Димитриевски / Фото: Архива на „Слободен печат“

Независниот кандидат за градоначланик на Куманово, Максим димитриевски, прогласи победа во вториот круг од локалните избори.

Тој на својот Фејсбук профил се вклучи во живо од изборниот штаб. Присутните еуфорично го извикуваа неговото име и порачаа: „Готови се!“.

Димитриевски во вториот круг се трка со кандидатот на СДСМ, Оливер Илиевски.

Видео на денот