ВИДЕО | МАКФЕСТ 2021: Aлександра Jанева ги поздрави своите обожаватели со најпознатите рефрени од „Mакфест“

Фото: Принтскрин/Instagram

Нашата пејачка Александра Јанева е еден од најсвежите и прогресивни вокали во нашата земја. Музиката станала нејзино прибежиште уште како дете.

Најголемиот пресврт во нејзината кариера се дефинитивно се случи во 2010 година кога поинтензивно почна да се пробива на музичката сцена.

А со нејзината прва победа на Макфест, стана признат солист, освојувајќи го срцето на македонската јавност.

Вчера, Јанева на својот инстаграм-профил сподели интересно видео во соработка со бендот „2Be“ со кое ги поздрави своите бројни обожаватели и пријатели.

„Фестивалски расположени со нашите омилени макфестовски рефрени“, напиша Александра во описот на видеото.

Со душа чекаме да те слушнеме вечер на „Макфест“ Александра, со среќа!…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот