ВИДЕО: Македонските фудбалери тренираа на „Арената“, Малта прв предизвик на патот кон ЕП 2024

фото: принтскрин/Фудбалска Репрезентација на Македонија

В четврток од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје македонската А репрезентација против Малта ќе ги започне квалификациите за пласман на Европското првенство кое ќе се одржи во 2024 година во Германија.

Избраниците на селекторот Благоја Милевски го имаа официјалниот тренинг на нашиот најголем стадион.

Нашите најдобри фудбалери ќе се обидат да ја оправдаат фаворитската улога на теренот и дојдат до првата победа.

Милевски го респектира противникот, но кога ги гледа неговите играчи како изгледаат, повеќе од уверен е дека ќе тргнеме успешно во овие квалификации.

На дуелот со Малта македонската А селекција ќе играат со новиот дрес, препознатливото сонце истакнато на градите на фудбалерите на модерен начин ја отсликува енергијата и гордоста.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот