17.8 C
Скопје

ВИДЕО: Мајсторија на Антоан Гризман за пресврт на Барселона

Денеска во 32 коло од најсилното шпанско првенство Барселона славеше против Виљареал со конечен резултат 1:2.

Домаќините водеа изненадувачки со голот на Чуквуезе во 26 минута после асистенцијата на Торес, го издрибла дури и голманот Тер Штеген.

Пресвртот се случи за период од седум минути благодарение на Гризман кој двапати ја затресе мрежата на Асењо во 28 и 35 минута на „Керамика“ стадионот. Вториот гол на Барса го реализираше Французинот кој го искористи погрешното додавање на Фојт.

Во 65 минута Виљареал остана без еден играч на теренот поради црвениот картон на Тригерос.

На табелата каталонскиот гигант е на третата позиција со 71 бод, колку што има и второпласираниот Реал Мадрид, а на врвот е Атлетико Мадрид (73). Претходно во истата лигашка рунда составот на Хетафе со 0:2 триумфираше на гостувањето кај Хуеска со головите на Унал.

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар