ВИДЕО: Мајка сподели едноставен трик што ќе им помогне на сите родители кои патуваат со дете

мајка трик
Фото: Принтскрин / ТикТок

Дали некогаш сте се бореле да го поставите седиштето на вашето дете во автомобилот? Тогаш сте на вистинското место. Трикот објавен од една мајка и овластен техничар за заштита на деца започна да се шири по социјалните мрежи.

Таа покажа едноставен трик како да се осигурате дека седиштето во автомобилот на вашето дете е добро наместено и безбедно поставено.

@nosweatseatcheck

May is CPST month! #carseatsafety #rearfacing #installation #latch #parenting #momsoftiktok #dadlife

♬ Taking Care of Business – LA Thunder

Оваа мајка снимила видеото користејќи вообичаено седиште за автомобил за да им го олесни процесот на повеќето родители. Таа најпрво покажа колку можат да бидат лабави седишта во автомобилот, дури и ако се поставени правилно и со безбедносен појас. Потоа демонстрираше како да се изведе на најлесен начин сето тоа. Со помош на овој трик, ќе бидете сигурни дека седиштето во автомобилот е цврсто и дека вашето дете ќе биде безбедно во текот на патувањето.

Илјадници мајки ѝ се заблагодарија, а видеото доби над

Видео на денот