6 C
Скопје

ВИДЕО | Мадона: „23 години од песната Frozen“

Кралицата на поп – музиката, Мадона, ја прослави 23 годишнината од нејзиниот хит сингл „Frozen“ од 1998 година, со објавување на нова верзија на видеото, во HD резолуција. Таа неодамна го стори истото со синглот „Bedtime Story“ од 1995 година.

„23 години од песната Frozen“, напиша Мадона на својот твитер – профил.

Песната „Frozen“ се смета за еден од најголемите хитови на Мадона. Издаденa е како сингл од нејзиниот седми студиски албум „Ray of light“.

Музичките критичари ја опишаа песната како „ремек-дело“. Песната доживеа  неверојатен комерцијален успех низ целиот свет. Стана шести број еден сингл на Мадона на музичките топ листи на Билборд – ХОТ 100 во САД, и прв број еден сингл на Мадона во Велика Британија.

Прочитајте и...  Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар