ВИДЕО | Мачка го окупирала креветот на питбул: Реакцијата ќе ве насмее до солзи

питбул
Фото: Принтскрин/Инстаграм

Питбул е раса на кучиња која предизвикува страв кај многумина, но оваа мала мачка дефинитивно не се плаши од својот цимер.

Мачката ѝ го земала креветот на кучката Зара, а видеото од глетката стана вирална. Сопствениците на слатките миленичиња ја снимиле Зара како лежи во мал кревет додека нејзиното место е окупирано од мачката.

Наместо да се налути, Зара замавнала со опашот и ѝ го оставила местото на мачката. Плашејќи се од ескалација на ситуацијата, таа легнала на помалото креветче и видно нерасположена, само погледнала кон мачката која ужива на нејзиното место.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by zara_pitt (@zara_pitt)

 

 

Видео на денот