ВИДЕО | Лудата тројка на 1.6 секунди до крајот поради која Голден Стејт остана без победа

Фото: Screenshot

Голден Стејт изминатата ноќ претрпе нов пораз и тоа Оклахома тандерс (123-130) по продолжение, откако прокоцна предност од плус 18 во третата четвртина и позитива од три поени на нецели две секунди од регуларниот дел.

Оклахома за продолженија се избори о лудата тројка на Чет Холмгрен кој успеа да погоди на само 1.6 секунди до крајот и да го однесе натпреварот во продолжение каде што Вориорси беа поразени. Претходно „воините“ имаа 81-63 во третиот период, но си дозволија да влезат во неизвесна завршница.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот