1 C
Скопје

ВИДЕО: Ливерпул во огромна криза, Барнли го освои „Енфилд“!

Големо изненадување во рамките од 18 коло во Премиер лигата, Ливерпул на својот „Енфилд“ загуби од Барнли со резултат 0:1 (0:0).

Единствениот погодок се случи во 83 минута од средбата, гостите ги освоија трите бода од пенал кој го реализираше Барнс.

Продолжува резултатската криза на шампионот од минатата сезона, играчите на Јирген Клоп веќе пет натпревари по ред не знае за триумф во елитното натпреварување.

За „црвените“ ова е веќе трет пораз сезонава за моментно четврто место со 34 бодови, шест помалку од водечкиот Манчестер јунајтед.

За Барнли ова е многу важна победа во битката за опстанок, сега е на 16 место со 19 бодови.

Прочитајте и...  Претседателот на Скијачка федерација на Хрватска - Михо Главич после 35 години повторно на Попова Шапка

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар