ВИДЕО: Ливерпул рутински против Шефилд, Фулам со „петарда“ во мрежата на Нотингем

Во 15 коло од Премиер лигата денеска фудбалерите на Ливерпул со 2:0 славеше на гостувањето кај Шефилд јунајтед. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Црвените“ стигнаа до победата со головите на Ван Дајк во 37 и Шобошлаи во 94 минута од средбата. На табелата Ливерпул е на второто место со 34 бодови, два помалку … Продолжи со читање ВИДЕО: Ливерпул рутински против Шефилд, Фулам со „петарда“ во мрежата на Нотингем