7 C
Скопје

ВИДЕО: Лила во сандали и кратко фустанче му се израдува на снегот

Сите се израдуваме на вчерашниот снег – и мали и големи, а секако тоа беше повод за игра и прошетка низ снежната прекривка во главниот град.

Нашата позната водителка Лила Филиповска беше една од нив. Таа искрено му се израдува на првиот снег за оваа зима, но не беше подготвена со зимска облека и храбро излезе по кратко фустанче и летни сандали.

На нејзиниот инстаграм – профил сподели кратко видео на кое се гледаат нејзините сандали додека снегулките паѓаат, а под објавата напиша -„Конечно“.

Веројатно Лила го искористила моментот на кратко да го напушти снимањето на квизот „Сѐ или нешто“ за да ужива во првиот снег годинава.

Прочитајте и...  Почетокот на Алцхајмеровата и Паркинсонова болест се забележува во очите

Пред неколку дена Лила сподели видео на кое се гледа како паѓа снег, но за жал на  нејзините љубопитни фанови кои ја прашуваа за дестинацијата не им поткри каде се наоѓа.

Поврзани вести

Снежана Василевска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со неодоливиот германски колач Комисброт

СП.

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат

ФОТО | „Ова е сатанизам“: Северина ги вознемири верниците – Цел викенд враќаше на навредливи коментари

В.Т.

Колумна на Виолета Михајловска: Правата на жената низ историјата и денес

Остави Коментар