7 C
Скопје

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Фудбалерите на Тотенхем го совладаа Волфсбергер со 4:0 во реванш натпреварот од 1/16-финалето во Лигата на Европа и со вкупен резултат од 8:1 се пласираа во следната фаза.

Тотенхем сите дилеми ги реши уште на првиот натпревар околу патникот во следната фаза, но тоа не ги спречи фудбалерите повторно да дојдат до убедлив триумф.

Менаџерот Жозе Мурињо по пауза од месец и половина му даде шанса на Деле Али кој возврати со прекрасен гол и две асистенции. Али покажа потсети на најдобрите денови од кариерата, а тоа посебно се однесува на 11. минута кога до донесе својот тим во водство со прекрасен гол со ножички.
Тој резултат беше актуелен до стартот на второто полувреме кога Али му асистираше на Карлос Винисиус за 2:0, а заслугите за третиот гол повторно одат на сметка на англискиот репрезентативец. Во 73. минута Али му асистираше на Герет Белј, додека конечниот резултат го постави Винисиус десет минути подоцна.

Прочитајте и...  Нејмар стави крај на шпекулациите, јавно кажа дали останува или си оди од ПСЖ

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар