-5 C
Скопје

ВИДЕО: Лидс и Алиоски го зедоа скалпот на Евертон

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски имаше одлична партија во големата победа на неговиот Лидс од 0:1 на гостувањето кај Евертон во 10. коло од Премиер лигата.

Алиоски го одигра целиот натпревар и беше еден од најдобрите фудбалери на теренот, фантастично извршувајќи ги задачите дадени од тренерот Марсело Биела. Македонскиот репрезентативец во финишот имаше шанса да ја завери победата со гол, но неговиот шут заврши покрај голот на Пикфорд.
Голот вреден три бода за Лидс го постигна Рафиња во 79. минута.

Со новите три бода Лидс дојде до 14 бода со кои се наоѓа на делба од деветтото до 12. место на табелата.

Прочитајте и...  Каков трансфер на Леброн, го откачи долгогодишниот спонзор и потпиша за најлутиот ривал

Поврзани вести

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат

Дебаклот од Египет е вториот најголем во историјата на Македонија на ЕП и СП

Слободен печат

Јокиќ е полн со трикови

Слободен печат

Остави Коментар