ВИДЕО: Крстовиќ за важен триумф на Црна Гора против Бугарија

фото: facebook/Fudbalski savez Crne Gore - Football Association of Montenegro

Во првиот натпревар од групата „Г“ од квалификациите за ЕП 2024 денеска репрезентацијата на Црна Гора со 0:1 славеше над Бугарија.

Стрелец на единствениот гол на стадионот „Хуверфарм“ во Разград беше Крстовиќ во 70 минута од мечот.

Голгетерот на Дунајска Стреда, кој сезонава постигна 23 гола на 29 меча, на овој дуел ги оправда очекувањата, постигнувајќи го својот прв гол за најдобрата репрезентација на Црна Гора.

Во истата група вечерва од 20.45 часот селекцијата на Србија е домаќин на Литванија.

На 27 март во Подгорица Црногорците ќе ги пречекаат Србите, а Унгарија во Будимпешта ќе се сретне со Бугарија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот