ВИДЕО: Кралицата им постави прашање на лидерите на Г-7, па сите почнаа да се смеат

Фото: EPA-EFE/ANDREW PARSONS/DOWNING STREET / HANDOUT This image is for Editorial use purposes only. The Image can not be used for advertising or commercial use. The Image can not be altered in any form. Downing street handout. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Британската кралица Елизабета која синоќа приреди прием во чест на лидерите на Г-7, ги насмеа присутните кога на шега при позирање за заедничката фотографија ги праша дали треба да „изгледаат како да уживаат“.

Велика Британија е домаќин на самитот на лидерите на Г-7, која, како што наведува Дејли мејл, настојува кралски да ги шармира своите гости на приемот во Корнвол.

Како што се додава, природната духовитост на 95-годишната кралица изгледа дека веќе ги придоби лидерите кога за време на позирањето ги праша: „Треба да изгледате како да уживате?“

Кога лидерите почнаа да се смеат, британскиот премиер Борис Џонсон на шега и одговори: „Уживаме, и покрај изгледот“.

Приемот за светските лидери е прв поголем јавен настан на кој присуствуваше кралицата од смртта на сопругот, принцот Филип во април.

Видео на денот