23 C
Скопје

ВИДЕО | Костовски: Носењето свирчиња во Парламентот покажа дека некој вчера бил подготвен за театралност

Очигледно повторно ја имаме таа политика на создавање атмосфера колку полошо толку подобро. Токму кога барем малку мислевме дека се намали тој тонус во општеството, тоа дури и се забележуваше и во меѓусоседските односи бидејќи ние сме сите поделени, еден за една опција друг за друга, се вративме повторно назад со тоа што изгубивме значајно време.

-Фактот што некои луѓе носеа свирчиња вчера покажува дека некој бил подготвен за некаква манифестација на театралност и барање на повод да се прекине тоа нормално работење кое во суштина и во текот на пртетходните денови беше ненормално со оглед дека имаше пет – шест комисии кои се тотално замрзнати… Единствено се форсираше пакетот мерки. Очигледно ставот на собранискиот спикер е се да си тече по некаков редослед. Ако веќе сме го стабилизирале Собранието со работата тоа треба нормално да работи, бидејќи не е само еден пакет, еве сега треба и петтиот да се гласа, вели за УБ новинарот Љубомир Костовски.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

 

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Остави Коментар