15 C
Скопје

ВИДЕО: Кортни Кокс се пофали со совршено организирана кујна: Инспирирана од нејзиниот лик Моника од „Пријатели“

Инспирирана од Моника од серијата „Пријатели“, која е опседната со уредност, актерката Кортни Кокс објави кратко видео на Инстаграм, во кое се гледа перфектната организација која очигледно ја „наследила“ од својот лик.

Сè си има свое точно место, а се забележува и дека сите елементи во нејзината кујна се распоредени според големината и според видот на намирниците.

Ликот на Моника во серијата е полн со енергија со изненадувачко ниво на уредност и организација, а другите ја сметаат за „мајка“ на групата пријатели. Таа е практична и секогаш подготвена да помогне, како и да им даде корисни совети на своите пријатели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial)

Во своето видео, Кортни ги покани обожавателите да се приклучат на трендот кој неодамна започна на социјалната мрежа „ТикТок“ и да покажат зошто и тие се Моника.

Кажи ми зошто си Моника, без да го кажеш тоа. Еве јас ќе го направам тоа прва“, се пошегува во видеото 56-годишната Кортни.

Кокс првично требала да го игра ликот на Рејчел, но улогата сепак на крај ѝ припадна на Џенифер Анистон.

Поврзани вести

По долга борба со болеста почина актерот Феџа Стојановиќ

Слободен печат

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат

Mоќни намирници од кујната кои го забавуваат стареењето на кожата

Слободен печат

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат

Не се работи за неверство: Зошто жените тајно ги вадат бурмите?

Слободен печат

Остави Коментар