ВИДЕО | Koj e Лук Блек, младиот музичар кој ќе ја претставува Србија на Евровизија

Лук Блек вчеравечер ги воодушеви сите и победи на натпреварот „Песна на Евровизија“ на Србија, а доби можност да ја претставува Србија овој мај во Ливерпул со неговата песна „Само ми се спие“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Овој млад човек привлече големо внимание кај луѓето ширум Србија, но и во регионот, но … Продолжи со читање ВИДЕО | Koj e Лук Блек, младиот музичар кој ќе ја претставува Србија на Евровизија