ВИДЕО | Кога пријателката ќе го украде вниманието: Џулија Робертс се појави непокането на интервјуто на Џорџ Клуни

џорџ клуни џулија робертс
Фото: Profimedia

Вистинските пријатели ви дозволуваат да ги направиш нивните ТВ интервјуа посебно забележителни и незаборавни!

Џулија Робертс се вклучи во виртуелниот повик од интервјуто на Џорџ Клуни на настапот на шоуто на Џими Кимел.

Носејќи темни очила за сонце, 54-годишната актерка полека се вртеше на виделина за време на разговорот на Клуни и ѕвездата на неговиот филм „The Tender Bar“, 10-годишниот Даниел Раниери, со Кимел.

џорџ клуни џими кимел
Фото: Profimedia

Робертс не направи апсолутно ништо додека спонтано се довозе и кратко седеше до 60-годишниот Клуни, кој се преправаше дека не е ни таму.

“О Боже. Леле! Света Моли“, испушти домаќинот доцна во ноќта кога виде како Робертс се лизга во погледот.

џорџ клуни џулија робертс
Фото: Profimedia

„Џорџ, не знам дали си свесен за ова, но жената што седи до тебе. До тебе седи жена. Токму таму“, се обиде да истакне Кимел додека Клуни занемеено гледаше наоколу.

џорџ клуни џулија робертс
Фото: Profimedia

„Можеби тоа го халуцинирав. Леле. Сепак, изгледаше како Џулија Робертс“, додаде Кимел. Клуни ги крена рамениците како да не седела веднаш до него пред малку.

Интервјуто со Клуни и Раниери, кој има само 10 години, помина без понатамошно појавување на актерката.

Не е тајна дека Клуни и Робертс работеле на неколку филмови заедно, особено „Единаесетмината на Оушн“ од 2001 година и двата последователни филма „Дванаесетмината на Оушн“ и „Тринаесетмината на Оушн“.

Долгогодишните пријатели моментално го снимаат нивниот следен заеднички филм во Австралија, ром-ком наречен „Билет за рајот“, а филмот треба да излезе во 2022 година.

„Ticket to Paradise“ ќе биде првиот заеднички проект на парот по „Money Monster“ од 2016 година.

Видео на денот