ВИДЕО | Ким Кардашијан се огласи по обвинувањата дека го оштетила култниот фустан на Мерлин Монро

Фото: Профимедиа

Ким Кардашијан одговори на обвинувањата дека го оштетила култниот фустан на Мерлин Монро што го носеше на овогодинешната Мет Гала.

За потсетување, колекционерот Скот Фортнер објави дека фустанот е растегнат и дека недостасуваат кристали. Тој смета дека Кардашијан го носела поради „публицитет“.

Дизајнерот на фамозниот фустан на Мерилин: Ким Кардашијан немаше право да го носи

ФОТО | Протече фотографија која е доказ дека Ким Кардашијан го уништила култниот фустан на Мерилин Монро

Ким Кардашијан е обвинета дека „трајно го оштетила“ култниот фустан на Мерлин Монро

„Во медиумите се појавија информации дека фустанот е оштетен. Претпоставувам дека тоа не е точно?“, праша Хода Котб, водител на емисијата „Today“.

„Не. Тимот на Рипли и јас се погриживме сè да биде добро. Фустанот го облеков со помош на асистенти кои носеа заштитни ракавици”, одговори Ким.

Таа додаде дека на Мет Гала дошла во наметка и влечки. Фустанот го облекла непосредно пред да се појави на црвениот тепих.

„Го носев околу три или четири минути. Ја почитувам Мерлин. Знам колку овој фустан е значаен за американската историја”, заклучила таа.

Музеј кој го чува култниот фустан на Мерлин Монро: Ким Кардашијан не го оштети

Фото: Профимедиа
Видео на денот