15 C
Скопје

ВИДЕО: Камион падна во Јадранското море

Нема повредени во овој инцидент.

Денес, околу 11,20 часот на островот Хвар во Стари Град, товарен камион падна во Јадранското море од траектот „Наталија“.

Капетанијата на пристаништата ќе спроведе истрага со помош на полициски службеници од полициската станица Хвар.

Нема повредени во овој инцидент.

Поврзани вести

Уапсени двајца чаирчани кои со пиштоли се заканувале на жител на Топанско Поле

Маја Терзиова

Кривична пријава за инспектор кој поради несовесно работење го оштетил буџетот на МВР

Слободен печат

Приведен велешанец кој физички ја нападнал сопругата

Слободен печат

Измамена кумановка, платила 810 евра за наводен паричен надоместок

МИА Агенција

Скопјанец шетал со мачета во полициски чаc

Горан Наумовски

Полицијата истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

МИА Агенција

Остави Коментар