ВИДЕО| Камерите го снимија земјотресот во Еквадор: Гостите почнаа да бегаат од ТВ студиото во време на потресот

фото EPA-EFE

Земјотресот што во саботата го погоди Еквадор е снимен од камерите на една телевизија бидејќи се случил за време на снимање на емисија во живо.

Откако го почувствувале потресот, еден маж станал и им рекол на другите да останат смирени. Како што потресот стануваше се посилен, останатите учесници на шоуто станаа и истрчаа кон излезот од студиото и емитувањето веднаш беше прекинато.

Најмалку 12 лица загинаа во земјотресот во Еквадор, соопштија официјални лица, а Сеизмолошкиот институт на Соединетите Американски Држави соопшти дека земјотресот бил со јачина од 6,8 степени. степени на Рихтер

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот