ВИДЕО | Калиопи возбудена и распеана: Нашата позната пејачка се подготвува за вечерашниот концерт во Србија

Калиопи
Фото: Instagram

Нашата позната пејачка Калиопи Букле на својот инстаграм – профил сподели кратки видеа како се подготвува за долго најавуваниот концертот кој вечерва ќе го одржи пред српската публика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Концертот ќе се одржи во Грделица, каде веќе Букле со својот бенд и пратечките вокали ги прави финалните подготовки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)


Благодарение на социјалните мрежи Калиопи се вклучи во живо и одржа мини концер за својата онлајн публика и фанови, изведувајќи дел од репертоарот кој ќе биде изведен на вечерашниот концерт.

Видео на денот