ВИДЕО: Како на филм – го опколија бродот и го пребараа, турската полиција заплени кокаин

Турската полиција заплени 220 килограми кокаин кој го пронајде на товарен брод од Бразил во јужниот турски град Мерсин.

Уличната вредност на оваа пратка е неколку милиони турски лири.

Обвинител од Мерсин изјави дека одделот за наркотици го водел претресот на бродот од Бразил и пронашол контејнер полн со хартија во чија внатрешност била скриена дрогата.

Двајца осомничени шверцери на дрога се уапсени во оваа акција на полицијата во Турција.

(Извор: AA Anadolu Agency)

 

Прочитајте и...  ЕУ го повикува Бајден да ги нормализира односите меѓу Вашингтон и Брисел

Поврзани вести

Исплатата на пензии ќе започне од 26 ноември

Слободен печат

ВИДЕО | „Ова е неверојатно“: Американските власти зачудени откако среде пустина пронајдоа мистериозен монолит

СП.

Сослушани амбасадорите на Ерменија и Азербејџан во Сенатот во пресрет на парламентарната расправа за Нагорно Карабах

Илинка Иљоска

Србија и БиХ во заедничка воена вежба по конфликтот во 90-тите

Слободен печат

Швајцарија: Две жени нападнати во супермаркет, полицијата не исклучува „терористички мотиви”

И.И.

Нови 1.039 случаи на коронавирус, 15 лица починаа, 998 пациенти се излекувани

Слободен печат

Остави Коментар