9.2 C
Скопје

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Актуелниот шампион во Серија А, Јувентус уште еднаш покажа дека знае како да победи доколку во тимот го нема Кристијано Роналдо.

„Старата дама“ ремизираше на гостувањето кај Беневенто играјќи 1:1. Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, одлучи да му даде одмор на својот најдобар фудбалер и тоа му се одби од глава иако неговиот тим прв поведе. Алваро Мората во 21. минута донесе водство за Јувентус, но фудбалерите на Беневенто израмнија во последните моменти од првото полувреме.
По ремито, Јувентус е петти на табелата со 17 бода, додека Беневенто е 12. со 10 бода.


Интер без проблеми дојде до убедлив триумф од 0:3 на гостувањето кај Сасуло. „Нероаѕурите“ поведоа уште на самиот старт од натпреварот, во четвртата минута преку Алексис Санчез, а десет минути подоцна Кирикеш го зголеми водството. Конечниот резултат го постигна Гаљардини во 60. минута за втора победа по ред на Интер кој се искачи на второто место на табелата со 18 бода, два помалку од лидерот Милан кој утре игра против Фиорентина.

Прочитајте и...  СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Поврзани вести

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски

ВИДЕО: Арсенал елиминиран, ФА купот ќе има нов шампион!

Слободен печат

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар