ВИДЕО | „Изгледа неверојатно на 54 години“: Џенифер Анистон покажа дека сѐ уште е во одлична форма

Фото: Скриншот/Инстаграм

Американската актерка Џенифер Анистон објави видео од својата рутина на вежбање и уште еднаш ги воодушеви следбениците на Инстаграм со својот беспрекорен изглед.

Во описот на видеото, таа се пофали дека е дел од тим за вежбање и дека е горда што поддржува толку талентирани тренери на своите социјалните медиуми.

„Ова се едни од моите омилени вежби. Јас сум му благодарна на тимот и возбудена сум за сѐ она што доаѓа“, напиша таа.

Фото: Инстаграм/„Pvolve“

Ѕвездата на ситкомот „Friends“ има 54 години, а обожавателите ѝ упатија бројни комплименти за нејзиниот младолик изглед и одличната физичка форма.

„Боже! Џенифер, како може да изгледаш сѐ подобро и подобро?“, „Се шегуваш? Не ми се верува дека имаш 54 години“, „Имаш тело какво што би посакал секој. Јас сум во своите дваесетти и никогаш не сум видела мускули на мојот стомак. Ти благодарам што им покажуваш на жените, на која било возраст, дека е убаво да се работи на себе“, гласат дел од коментарите на објавата на Инстаграм.

Совршениот изглед на Анистон ги инспирираше фановите да напишат и шеговити коментари на нејзината објава.

„Времето оди нанапред, а за неа оди наназад“, „Бог е жена и нејзиното име е Џенифер Анистон“, пишуваат тие.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот