ВИДЕО: Ивановски беше блиску до полуфиналето, на крајот поразен од Шпанецот Роденас

Денеска во четвртфиналето на јуниорскиот „Вимблдон“ македонскиот тенисер Калин Ивановски загуби со 2:1 во сетови 6:3, 6:7 (5) и 4:6 од Педро Роденас од Шпанија за два часа игра. Четвртфиналето за Ивановски е досега негов најдобар пласман на јуниорските грен слем турнири. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во првиот сет како „брз воз“ … Продолжи со читање ВИДЕО: Ивановски беше блиску до полуфиналето, на крајот поразен од Шпанецот Роденас