ВИДЕО: Иваниќ со прекрасен гол за триумф на Црвена звезда против Лудогорец

Црвена звезда со голот на Мирко Иваниќ освои три важни бода на стадионот „Рајко Митиќ“/Белград, Србија/25 ноември 2021/Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

И покрај победата од 1:0 над Лудогорец во петтото претпоследно коло од Лига Европа, Црвена звезда сè уште го нема обезбедено учеството во следната фаза на ова натпреварување.

Единствениот гол за белградските „црвено-бели“ го реализираше Иваниќ во 57 минута од средбата на стадионот „Рајко Митиќ“. Победничкиот гол на Црвена звезда против Лудогорец (1:0) можете да го погледнете ТУКА

Во вториот меч од групата „Ф“ данскиот Митјиланд славеше на домашен терен против Брага со 3:2. На табелата води Црвена звезда со 10 бодови, пред Брага која има девет, третопласиран е Митјиланд (8), а на дното ќе остане Лудогорец (1).

Лига Европа, 5. коло, резултати –

Баер Леверкузен – Селтик 3:2
Бетис – Ференцварош 2:0
Црвена звезда – Лудогорец 1:0
Динамо Загреб – Генк 1:1
Галатасарај – Марсеј 4:2
Локомотив Москва – Лацио 0:3
Митјиланд – Брага 3:2
Рапид Виена – Вест Хем 0:2

Адеми и Ристовски по лондонско чудо и ќе „навиваат“ за Рапид Виена

Видео на денот