ВИДЕО+ФОТО | Ирина Шајк објави жешка снимка и покажа извајано тело

Фото: Профимедиа

Светскиот топ-модел Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица, Шпанија.

Покрај фотографиите што осамнаа во светските магазини, Ирина самата објави на својот инстаграм-профил видео кој направи метеж меѓу нејзините следбеници.

Ирина објави жешко видео од базен, со што температурата уште повеќе ја подигна, а обожавателите беа маѓепсани да ги видат нејзините совршени движења на телото.

За момент многумина помислија дека Ирина изгледа како сирена во розов костим за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)


На видеото јасно се гледа дека Ирина нема ни трошка шминка, па уште еднаш докажа зошто е една од најубавите жени на светот.

Ова видео на Инстаграм брзо стана популарно бидејќи за само еден ден е прегледано околу половина милион пати, а коментарите постојано доаѓаат.

„Ме убиваш со таа убавина“, „Ти си прекрасна, Ирина“, „Леле, вистинска, чиста убавина, нерасипана со операција“, „Совршенство“, „Боже мој, каква убава жена – таа е зачудувачка“, се само дел од коментарите на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by magazin kalbi (@magazin_kalbi)


Ирина беше во долгогодишна врска со славниот актер Бредли Купер, со кој ја има ќерката Леа де Сена, која ја добија на почетокот на 2017 година.

Ирина Шајк: Како сиромашната девојка од Русија стана една од најбараните модели на денешницата

ФОТО | Рускиот модел Ирина Шајк ја поддржа Украина: Како воопшто спиете додека се случува ова?

Бредли Купер проговори за појавувањето на Ирина Шајк на неговата премиера: Дали ова значи дека се повторно заедно?

Видео на денот