ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Анѓелка Пеева-Лауренчиќ: Лидерската средба не е лет во место

Ангелка Пеева Лауренчиќ - ПР експерт / Фото: ''Слободен печат'' / Драган Митрески

Анѓелка Пеева-Лауренчиќ во интервју за „Утрински печат“ се осврна на лидерската средба меѓу претседателите Димитар Ковачевски и Христијан Мицкоски договореното и за наредните случувања на македонската политичка сцена.

-Следејќи ја лидерската средба и резултатот од неа, со добива чувство дека сепак не сме во состојба на лет во место. Очигледно е дека сепак има некаков план што ни влева надеж зашто ние како граѓани сме желни за лидерство и за план дека нешто добро сепак ќе се случи. Лидерите кога преземаат политичка одговорност преземаат и товар да донесат и одредени политички одлуки кои во моментот можеби нема да бидат прифатени од сите и нема да донесат гласови но ќе донесат просперитет на сегашната генерација и на генерациите што доаѓаат, рече Анѓелка Пеева-Лауренчиќ.

Целото интервју погледнете го во видеото:

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот