ВИДЕО: Интер не го дава врвот во Серија А

Фудбалерите во дербито го совладаа Лацио/ фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Фудбалерите на Интер славеа во дербито на 21 коло од Серија А над Лацио со 2:1 и така се врати на чело на табелата со еден бод повеќе од Милан.

Интер сега има 49 бода од 20 натпревар, додека Милан има бод помалку од 21 натпревар во Серија А.
Интер поведе во 30 минута преку Бастони, но само пет минути подоцна Чиро Имобиле го израмни резултатот.

Во второто полувреме, доминацијата на „неразурите“ се исплатеше и во 67 минута Милан Шкринијар донесе триумф за лидерот на табелата.

 

 

Видео на денот