ВИДЕО: Интер е првиот полуфиналист во Купот на Италија

фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Фудбалерите на Интер се во полуфиналето на Купот на Италија и го продолжуваат патот кон одбрана на трофејот во ова натпреварување.

Миланските „нераѕури“ успеаја во четвртфиналето да ја совладаат Аталанта со конечен резултат 1:0.

Решавачкиот гол го постигна Матео Дармијан по асистенцијата на Лаутаро Мартинез во 57 минута.

Преостанатите три четвртфинални средби ќе се играат утре и задутре, а се среќаваат Кремонезе – Рома, Фиорентина – Торино и Лацио – Јувентус.

Интер во полуфиналето ќе го чека подобриот од пресметката помеѓу Јувентус и Лацио.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот