ВИДЕО | Инфлуенсер: Игор Џамбазов сам ужива на приватна плажа

игор џамбазов
Игор Џамбазов / Фото: Instagram

Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од минатото, фотографии и пораки посветени на семејството, колегите и пријателите.

На популарната социјална мрежа Инстаграм актерот го следат повеќе од 100.000 следбеници, а во споредба со инфлуенсерите во нашата земја тоа е сериозна бројка. Деновиве Игор повторно ужива во неговиот омилен град, Дојран кој го нарекува и свој дом.


Актерот на социјалните мрежи сподели видео на кое ужива на сам на плажа слушајќи го звукот на природата, уживајќи под сенка.

„Среќата не е секогаш таму кај што ја бараш. Среќата е секогаш таму кај што се враќаш“ – стои во описот на видеото.

Видео на денот