ВИДЕО | Инцидент во Тетово: Навивач влезе на теренот и со бокс удри гостински фудбалер!

Фото: Screenshot

Македонскиот клупски фудбал е далеку од потребното ниво, а доказ за тоа е денешната ситуација во Тетово.

Голем скандал ги одбележа натпреварите од втората македонска лига. Ситуацијата се случи на натпреварот помеѓу Тетекс и Саса (0:2).

Пред самиот крај на натпреварот едно лице од трибините веројатно навивач на гостинскиот тим влезе на теренот му удри бокс на гостинскиот фудбалер Бошко Ступиќ. Судијата набрзо по инцидентот означи крај на мечот.

Вакви работи едноставно не смеат да се случуваат на терените, па веројатно Тетекс го очекува сериозно голема казна за огромниот пропуст.

Видео на денот