ВИДЕО: Инцидент во автобус на ЈСП во Кисела Вода

Фото; 24инфо.мк

Вечерва се случил инцидент во автобус со број 51 на ЈСП, во кој според повеќе медиуми избила групна тепачка меѓу патници, најверојатно ученици. Неофицијално, неколкумина се повредени во тепачката, а дел од медиумите објавија дека била нападната и новинарска екипа.

Околу автобусот, кој стоеше на коловозна лента пред споменикот на Тодор Александров, собрани беа неколку десетици млади млади луѓе, а на местото пристигна и тим на интервентната полиција.

Од МВР засега нема информации за инцидентот. Според неофицијални информации, тепачката се случила меѓу средношколци од селата Моране и Студеничани.

Видео на денот