ВИДЕО | Имаше само 24 години: Почина познатиот тиктокер Франческо Лопрести

Франческо Лопрести и неговата девојка Кејтлин Реган / Фото: Инстаграм, Франческо Лопрести

По долга и тешка борба со ракот на тестисите, почина 24-годишниот Франческо Лопрести, еден од најпознатите Италијанци на платформата Тик-ток. Тажната вест ја соопшти неговата девојка Кејтлин Реган, а во видеото им се заблагодари на сите кои низ годините ја поддржуваа неа и нејзиното момче.

„Ми беше многу тешко да го снимам ова видео. Помина една недела откако го нема, затоа се немаше јавено. Заслужувате да знаете дека тој многу ве сакаше и дека ценеше сѐ што правевте за него, дека ги гледавте нашите снимки и бевте наша поддршка. Ви благодарам“, вели Кејтлин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francesco LoPresti (@cescolopresti)

„Франческо, те сакам безусловно… се чувствувам скршено. Знам дека сакаш сите да знаат колку нивната љубов и поддршка ти го исплнуваа животот. Фала ти за вистинската љубовна приказна“, вели таа во емотивното видео.

Франческо често објавуваше пораки полни со позитивни мисли и оптимизам, а кои се однесуваа на неговата борба со ракот.

@kaitlin_reagan @cescolopresti ♬ original sound – Kaitlin_Reagan

Видео на денот