-3 C
Скопје

ВИДЕО | „Иднината во наши раце“: Главен акцент во кампањата во Штип ставаме на борбата против криминалот

Петмината кандидати кои влегоа во трката за избор на градоначалник на Штип ја започнаа кампања за изборите закажани за 13 декември. Поради актуелната состојба со коронавирусот, нема да има митинзи и собири по населбите, а промоцијата на програмите ќе ја прават преку медиумите, социјалните мрежи, билборди, додека флаерите ќе се делат на дистанца.

Гостин во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ беше Гоце Ангелов од од коалицијата „Иднината во наши раце“.

-Сега работам како виш инспектор во СВР Штип. Јас сум професионален работник кој е подготвен да одговори на секоја задача и како таков ме знаат штипјани. Кампањата ќе биде на база на флери и ќе биде достапна до сите медиуми и социјални мрежи. Борбата против криминалот ќе биде еден од акцентите на кампањата, како и креирање на нови работни места за младите со цел да се задржат во градот. Промена на урбанистичкиот план на градот е исто така во програмата. Очекувам да бидам прифатен од страна на граѓаните, затоа што треба да се гласа за човек кој ќе им стои на располагање на граѓаните и тие да го постават оној за кого сметаат дека е најадекватен за ова место, вели Ангелов.

Прочитајте и...  Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Целиот разговор со Гоце Ангелов проследете го во видеото. 

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар