10.8 C
Скопје

ВИДЕО: Ибра поцрвене во победата на Милан

Во натпреварот од 30. коло во Серија А, Милан како гостин ја совлада Парма со 1:3.
„Росонерите“ работата ја заршија уште во првото полувреме, по само осум минути игра Златан Ибрахимовиќ му асистираше на Анте Ребиќ за водство од 0:1.
Во финишот од првиот дел, на 2:0 зголеми Френк Кеси по асистенцијата на Тео Ернандез.
Во второто полувреме,  Ибрахимовиќ доби бизарен црвен картон. Во 60. минута, на средината на теренот беше досуден слободен удар за Милан и додека играчите се подготвуваа за продолжување на играта, судијата му покажа директен црвен картон на Ибрахимовиќ.

Предноста од играч повеќе, Парма ја искористи за да намали на 1:2 преку Галиоло, но не успеа да постигне уште еден гол со кој би го избегнала поразот, но затоа во 94. минута прими уште еден гол. Овој пат стрелец за „росонерите“ беше Рафаел Леао.
Милан по новата победа има 63 бода со кои се наоѓа на второто место, но има осум бодови помалку од лидерот Интер, додека Парма е претпоследна на табелата со 20 освоени бодови.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар