18 C
Скопје

ВИДЕО I Ретка природна појава, но не и невозможна: Падна снег во Сахара, температурата во С. Арабија падна до -2 степена

Јануари во многу делови во светот носи снег, меѓу нив оваа година и во Сахара што не е невообичаено и во Саудиска Арабија каде температурата падна до -2 степена целзиусови.

На снимките што се „закачени“ на Твитер може да се виси како снегот ги прекрива песочните дини на Сахара.

Снегот ги израдува и Саудијците кои во голем број се упатија кон пустината во регионот Асер за да направат по некое селфи во снежен амбиент.

Прочитајте и...  Филипче со апел до возрасните гостиварчани да се пријават за вакцинација

Поврзани вести

Коалиција Алијанса за Албанците и Алтернатива: Спречувањето на вчерашниот протест е противуставно и противзаконски

Слободен печат

Жителите на Ѓорче Петров порачаа „Стоп за бетонизацијата на Ѓорче“

Слободен печат

Вучиќ за преговорите со Косово: Меѓусебното признавање стана мото

Слободен печат

За новата книга „Тетовскиот говор” тетовци со резервации кај авторот Дарко Гавровски

МИА Агенција

Блинкен на шестата годишнина од убиството на Борис Немцов: САД се длабоко загрижени за нетолеранцијата на Русија кон слободата на говорот

Слободен печат

Дали Бугарија се подготвува за војна?

Остави Коментар