ВИДЕО I Протести во Бристол: Повредени 20 полицајци, уапсени најмалку седум демонстранти

Протест во западниот британскиот град Бристол против новиот предлог-закон за полициските овластувања прерасна во насилство при што се повредени најмалку 20 полицајци од кои двајца сериозно, соопшти денеска полицијата. За време на протестот, што почна вчера попладне и траеше до раните утрински часови денеска, се уапсени седум лица. Полицијата соопшти дека бројот на приведени најверојатно … Продолжи со читање ВИДЕО I Протести во Бристол: Повредени 20 полицајци, уапсени најмалку седум демонстранти