18 C
Скопје

ВИДЕО I Пронајден куферот на убиениот Американец во Белград: Полицијата ја опколи Скадарлија

Скадарлија вечерва беше опколена од полициски екипи поради сомнителен куфер.

Како што неофицијално објавија медиумите, постои сомнеж дека пронајдениот куфер му припаѓал на убиениот Американец Гевин Глим.

Во куферот се пронајдени гардероба и документи.

Според првите неофицијални информации, Американецот синоќа бил пијан и сакал да остане во хостел. Тие, наводно, го избркале од хостелот, односно не сакале да го примат за да ја поминат ноќта, бидејќи тој бил пијан и се расправал со нив.

Во непосредна близина, имало луѓе што седеа во градините на кафулето, кои како да не забележаа што се случува покрај нив.

Тројца уапсени за монструозното злосторство: 54 годишен Американец убиен во Белград за само 2.500 динари

Од блиските кафулиња, велат дека тој е Афроамериканец кој често се шетал низ Скадарлија и додаваат дека багажот што го нашол бил, затоа што, како што велат, тој постојано го „влечел“ со себе.

„Тој седеше со скитниците кај фонтаната. Таму се опивале цела ноќ. Тој багаж е негов, нон стоп го влечеше со него “, рекоа сведоци од кафулето за српскиот портал Нова. рс. 

Поврзани вести

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Радев: Указ за привремена влада најрано во вторник

МИА Агенција

Бум на криптовалутите: Етериумот се доближува до 4.000 долари, биткоинот ја помина магичната граница

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 436 пациенти

МИА Агенција

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција

Остави Коментар