22 C
Скопје

ВИДЕО I Повторно пукање во Америка: Тројца ранети во супермаркет, напаѓачот избегал со автобус

Најмалку три лица се повредени во супермаркетот „Стоп и Шоп“ во Лонг Ајленд, кога непознат напаѓач отворил оган, а потоа побегнал од местото на злосторството, јавуваат американските медиуми.

Според Ен-Би-Си, постои сомневање дека една жртва им подлегнала на повредите, но засега нема официјални потврди.

Се сомнева дека осомничениот по пукањето влегол во автобусот и побегнал во непознат правец.

Засега не е познат мотивот за нападот.

Пазарот „Стоп и Шоп“ објави дека сочувствуваат со семејствата на ранетите во нападот.

„Ние сме во постојан контакт со припадници на полицијата кои ја спроведуваат истрагата. Нашата продавница ќе остане затворена до ново известување“, рекоа тие.

Поврзани вести

Шилегов: Градските пари не се прелеваат на сметката на „Армор плус” за противпожарната скала, нема конфликт на интереси

Слободен печат

Кацарска за СП: Без рационален пристап Македонија и Бугарија нема да најдат решение

Синдикатот на полицијата во Македонија в сабота на протест

Слободен печат

Во штипското училиште „Гоце Делчев” се инвестираат речиси 20 милиони денари

Слободен печат

ВИДЕО | Заев: Ако може ЕУ да води кампања од јавен интерес, зошто да не може државата

Исплатени ученичките и студенските стипендии за мај

Слободен печат

Остави Коментар